Gratis rondleidingen op Internationale Vrouwendag
De rondleiding start bij de vrouwenportretten van Kees Verwey. Hij schilderde vaak vrouwen uit zijn directe omgeving, zoals zijn moeder Jacqueline Bienfait, zijn vrouw Jeanne Tilbusscher en zijn goede vriendin, beeldhouwer Charlotte van Pallandt.
Met zijn moeder had Verwey een hechte band, terwijl hij Jeanne zijn beschermengel en muze noemde – een rol die zij in talloze werken krijgt toebedeeld. Tegelijk is Jeanne veel meer dan model alleen: zij is docent, begenadigd naaldkunstenaar en een getalenteerde tekenaar en aquarellist. Charlotte van Pallandt is een krachtige vrouw en belangrijke artistieke bondgenoot. Ze bezoeken samen tentoonstellingen, spreken elkaar tot op hoge leeftijd dagelijks en vereeuwigen elkaar in hun werk. In deze tentoonstelling ontmoet je deze en andere bijzondere vrouwen die een rol speelden in Verweys leven en hoor je de verhalen achter hun onderlinge band.
Rest and Remember
De rondleiding vervolgt bij Rest and Remember, de eerste overzichtstentoonstelling in Haarlem van de internationaal erkende kunstenaar Jacobien de Rooij. Al meer dan een halve eeuw bouwt De Rooij aan een indrukwekkend oeuvre dat is opgenomen in talloze museum-, bedrijfs- en privécollecties in binnen- en buitenland.
De lange, succesvolle carrière die ze al achter zich heeft, vormt geen rem, maar juist een bron van kracht. In de geest van de Amerikaanse auteur Susan Gubar, die in haar onlangs verschenen boek Grand Finales: The Creative Longevity of Women Artists oudere vrouwelijke kunstenaars beschrijft die zich niet laten wegzetten in het “Little-old-lady-land”, laat De Rooij zien dat ouder worden ruimte en vrijheid biedt voor vernieuwing.
Praktische informatie
Datum: zondag 8 maart
Tijden: 14:00 – 14:30 uur en 15:00 – 15:30 uur
Locatie: Museumcafé, Verwey Museum Haarlem
Kosten: Je betaalt alleen entree museum (gratis met museumkaart). De rondleiding is gratis.
Aanmelden: reply@verweymuseumhaarlem.nl.
Let op: maximaal 10 deelnemers. Meld je snel aan, want vol = vol.