Doe mee aan een avondwandeling over de akkers en door de appelboomgaard van Boerderij de Boterbloem. Onderweg hoor je meer over de natuur en de toekomst van de Lutkemeerpolder. Na afloop is er muziek en een borrel bij de boerderij.
Tijdens deze wandeling van ongeveer 2 kilometer vertelt een gids van Voedselpark Amsterdam over de natuur van de Lutkemeerpolder, de mogelijkheden voor stadslandbouw en het belang van biodiversiteit. Ook hoor je de laatste stand van zaken rond het gebied.
De route maakt deel uit van het Lutkemeerommetje, een informatieve wandeling langs bijzondere plekken in de polder. Onderweg is er aandacht voor water, bodem en vormen van landbouw die bijdragen aan natuurherstel.
Zo vind je de boerderij
Je start bij Boerderij de Boterbloem aan de Lutkemeerweg 262B. Let op het Boterbloem-bord, dat iets verderop staat dan huisnummer 262, in de richting van de Etnastraat. Bij dit bord staan ook borden van andere biologische tuinderijen, zoals CSA Pluk, De Stadsgroenteboer en kwekerij De Tuinakker.
Kom bij voorkeur met de fiets. Die kun je op het veld parkeren. Kom je met de auto, dan kun je parkeren langs de heg aan je rechterhand of gratis langs de Lutkemeerweg. Je kunt ook met tram 1 of bus 63 reizen; vanaf de halte is het ongeveer 10 minuten lopen.