Oog in oog met een wilde vogel
Sta oog in oog met een kievit, koolmees of roodborstje en zie hoe ervaren vogelaars wilde vogels zorgvuldig ringen voor wetenschappelijk onderzoek. Een unieke ervaring die je normaal gesproken niet snel van zo dichtbij meemaakt.
Tijdens de vogelringdagen vertellen de vogelaars alles over trekroutes, leefgebieden en het onderzoek dat helpt om vogelpopulaties te beschermen. Hoogtepunt van het bezoek is de vrijlating, wanneer de vogels weer hun eigen weg vervolgen.
Dat Pampus een belangrijke rustplek is voor trekvogels is geen toeval. Het eiland ontwikkelt zich steeds verder als een groene oase in het IJmeer en is mede daarom genomineerd voor de titel Groenste Museum van Nederland 2026.
Meteen een compleet dagje uit
Na de demonstratie is er alle tijd om het eiland verder te ontdekken. Wandel door het historische fort, geniet van de uitzichten over het IJmeer, bewandel de interactieve looproutes, maak een virtuele ballonvlucht over de Stelling van Amsterdam en strijk neer op het terras of in het Pampus Paviljoen voor koffie, lunch of een drankje. Zo maak je van een bijzonder natuurmoment meteen een compleet dagje uit.
---
Deelname is inbegrepen bij een regulier bezoek aan Pampus.
---
Pampus is bereikbaar met de veerboot vanuit Muiden, op korte afstand van Amsterdam. Je kunt met de fiets (half uur vanaf het Amstelstation), het openbaar vervoer of de auto naar Muiden komen. Gratis parkeren op loopafstand van de boot.