Over de vertellers
Naomi zat ondergedoken tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hetty spreekt over haar Surinaamse en Afrikaanse afkomst en het koloniale verleden. Shari Jae werd als baby gered uit Biafra (Nigeria).
Pas als je écht luistert, kun je elkaar begrijpen
Deze installatie is onderdeel van het burgerschapsproject De Muren hebben Oren, waarin kinderen luisteren naar mensen die oorlog meemaakten en/of naar Nederland migreerden. Leerlingen uit verschillende wijken komen samen om van elkaar en van andere stadsgenoten te leren. Sinds 2025 kunnen ze vertellers ook digitaal ontmoeten via speciaal ontwikkelde films en podcasts over oorlog, migratie en koloniale geschiedenis.
Pas als je écht luistert, kun je elkaar begrijpen. En dan ontdek je dat we in de basis allemaal hetzelfde willen: liefde, veiligheid, een thuis.
Kom kijken!
Deze installatie is van 16 december t/m 22 maart 2026 te bezoeken in de Schatkamer van het Stadsarchief, en geschikt voor kinderen vanaf 10 jaar. Kinderen onder de 10 jaar wordt geadviseerd de installatie alleen onder begeleiding van een volwassene te bezoeken.