Queer horror over verlangen en gevaar
In Leviticus wonen de tieners Naim en Ryan in een afgelegen, conservatief dorp dat in de greep is van een religieuze groepering. Die groepering wil jonge zondaars 'genezen'. De 2 jongens voelen zich tot elkaar aangetrokken en ontdekken hun seksualiteit, maar dat blijft niet verborgen. Ze moeten vluchten voor een bovennatuurlijke kracht die de gedaante aanneemt van degene die ze het meest begeren: elkaar.
Een coming-of-age verhaal met een donkere ondertoon
Wanneer een vermeende reinigingsceremonie volledig uit de hand loopt, raken Naim en Ryan in een gevaarlijke situatie. Ze vertrouwen elkaar niet volledig, maar hebben elkaar wel nodig om te ontsnappen. Niet alleen aan het bovennatuurlijke, maar ook aan de gemeenschap die hen verstikt en de volwassenen die hen in de steek hebben gelaten. De chemie tussen de hoofdrolspelers maakt Leviticus tot een indringend portret van liefde en begeerte in een vijandige wereld.
Roze Filmdagen Monthly Special in het Ketelhuis
De Roze Filmdagen selecteren elke eerste dinsdag van de maand een film om queer cinema samen te beleven en te vieren, voor en door de Amsterdamse queer community. Leviticus is een debuutfilm die op het Sundance Film Festival in de aandacht kwam. De vertoning vindt plaats in het Ketelhuis in Amsterdam-West. Heb je interesse? Maak gebruik van de link voor kaarten.