Harriet Krijgh & Friends: een rainbow van romantische muziek

Wat verbindt Tsjaikovski, Britten en Bernstein? Deze invloedrijke componisten waren queer en werkten in het verborgene of in openlijk verzet. Cellist Harriet Krijgh en haar muzikale vrienden laten hun verhalen en hun werken voluit klinken, in het licht.
Harriet Krijgh & Friends: een rainbow van romantische muziek
Data
Contact
Tsjaikovski
Van verschillende componisten bestaat er een vermoeden dat ze homoseksueel waren. Vielen bijvoorbeeld Händel, Lully, Ravel, Saint-Saëns en Schubert op iemand van hetzelfde geslacht? In ieder geval leefden ze in een tijd en maatschappij waarin ze er niet voor uit zouden kunnen komen. Sommigen lieten hun geaardheid subtiel in hun werk blijken, anderen verzwegen het. Nog steeds vragen muziekwetenschappers zich af of er aanwijzingen over hun geaardheid in hun werken te vinden zijn. Is bijvoorbeeld het einde van Tsjaikovski’s Zesde symfonie een verwijzing naar het onmogelijke om openlijk gay te zijn?
Glitter and Be Gay
Pas in de twintigste eeuw waren componisten als Bernstein, Britten, Cage, Poulenc en Copland open over hun liefde voor mannen. Bernstein liet zijn identiteit terugkomen in zijn werk, getuige het trotse Glitter and Be Gay. In dit programma van cellist Harriet Krijgh worden werken van queer- en queerfriendly componisten gespeeld en wordt toegelicht hoe hun identiteit en de tijdsgeest hun muziek hebben beïnvloed. Met werken van onder anderen Tsjaikovski, Chopin, Barber, Ethel Smyth, Reynaldo Hahn en John Lennon.
Toegankelijkheid
Algemene voorzieningen en -informatie
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Assistentiehond toegestaan
- Persoonlijke assistent
- Lift
Voorzieningen voor mensen die minder mobiel zijn
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Trappen met leuning
- Rolstoeltoegankelijke entree
- Doorgangen voldoende breed
- Aangepast toilet
- Mobiele pin
Voorzieningen voor mensen die blind of slechtziend zijn
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Zintuiglijke beleving
Voorzieningen voor mensen die doof of slechthorend zijn
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Lus voor slechthorende (vast of mobiel)
Niet aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Geleidelijnen
- Gebarentaalinterpretatie
- Gesloten ondertiteling
- Open ondertiteling
- Herkenning Sunflower-keycord
- Prikkelarme uren of voorstellingen
- Beeldbeschrijving
- Toegankelijke informatie
- Materiaal in braille
Onderdeel van

WorldPride Amsterdam
Voor het eerst in de geschiedenis komt de WorldPride naar Amsterdam. Van 25 juli tot en met 8 augustus 2026 staat de stad in alle pridekleuren voor vrijheid, diversiteit en liefde in al haar vormen.
Meer informatie
















