Pianotrio’s van Dvořák en Ravel door Trio Pantoum

Trio Pantoum maakte vorig jaar diepe indruk tijdens een lunchconcert in de Kleine Zaal. Nu speelt het Dvořáks ‘Dumky’-trio vol nostalgische klaagzangen en opzwepende volksdansen. Minstens even aantrekkelijk is Ravels spectaculaire Pianotrio, een bonte verzameling van Baskische muziek, Maleisische poëzie en exotische klanken. De naam van het Trio Pantoum verwijst naar het aantrekkelijke en speelse tweede deel van Ravels trio.
Pianotrio’s van Dvořák en Ravel door Trio Pantoum
Data
Contact
Pianotrio van Ravel
Tijdens een lunchconcert van studenten van de prestigieuze Koningin Elisabeth Muziekkapel in 2025 was Trio Pantoum eerder te gast in Het Concertgebouw. Toen betoverde het drietal het publiek met Maurice Ravels Pianotrio, met onder andere het aantrekkelijke tweede deel Pantoum, waarnaar de naam van deze formatie verwijst. Ravel componeerde zijn meesterwerk bij het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog, in zeer korte tijd. Het werd een vierdelig meesterwerk waarin hij verschillende stijlen met elkaar verenigde: van Baskische volksmuziek tot Maleisische versvormen en exotische klanken.
Dvořáks ‘Dumky’-trio
Het wereldberoemde ‘Dumky’-trio van Antonín Dvořák behoort tot de meest geliefde werken uit het kamermuziekrepertoire. Sinds de première in 1891, met de Tsjechische componist zelf achter de piano, is het werk een vaste favoriet bij publiek en musici. Het pianotrio bestaat uit zes contrastrijke ‘dumky’: volksballades waarin melancholische, meditatieve passages worden afgewisseld met levendige Slavische dansen.
Toegankelijkheid
Algemene voorzieningen en -informatie
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Assistentiehond toegestaan
- Persoonlijke assistent
- Lift
Voorzieningen voor mensen die minder mobiel zijn
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Trappen met leuning
- Rolstoeltoegankelijke entree
- Doorgangen voldoende breed
- Aangepast toilet
- Mobiele pin
Voorzieningen voor mensen die blind of slechtziend zijn
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Zintuiglijke beleving
Voorzieningen voor mensen die doof of slechthorend zijn
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Lus voor slechthorende (vast of mobiel)
Niet aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Geleidelijnen
- Gebarentaalinterpretatie
- Gesloten ondertiteling
- Open ondertiteling
- Herkenning Sunflower-keycord
- Prikkelarme uren of voorstellingen
- Beeldbeschrijving
- Toegankelijke informatie
- Materiaal in braille















