De invloed van D’Angelo
D’Angelo (Michael Eugene Archer) wordt beschouwd als een van de grondleggers van de neo-soulbeweging. Met zijn baanbrekende albums Brown Sugar, Voodoo en Black Messiah verschoof hij de grenzen van r&b, soul en funk. Zijn muziek ademt emotie, sensualiteit, kwetsbaarheid en spirituele kracht, en beïnvloedde generaties artiesten wereldwijd. D’Angelo overleed op 14 oktober 2025. Zijn muzikale nalatenschap en invloed op de moderne r&b en neo-soul blijven echter onmiskenbaar.
D’Angelo in Paradiso
D’Angelo trad maar liefst vijf keer op in Paradiso. Op 2 en 3 maart 2015 betrad D’Angelo het podium van Paradiso voor het laatst met zijn The Second Coming Tour: twee avonden waarin soul en funk samensmolten tot iets tijdloos. De shows van D’Angelo in Paradiso waren iconisch. Zijn muziek en aanwezigheid brachten een energie en diepgang die de zaal zelf leek te transformeren.
De magie van de avond
Samen met zijn band The Vanguard bracht hij niet alleen zijn geliefde klassiekers, maar ook nieuw werk en verrassende herinterpretaties. Als bandleider, gitarist en toetsenist stond hij midden in een collectief van topmuzikanten: Pino Palladino, Jesse Johnson, Isaiah Sharkey, Cleo “Pookie” Sample en John Blackwell. Geen sequencers, geen autotune: slechts pure, ademende muziek. Het was meer dan een optreden; het was een ervaring die artiesten en publiek nog lang bijbleef.
DJ’s in de foyer
In de foyer draaien KC The Funkaholic & Mr Wix fragmenten van D’Angelo live in Paradiso, maar ook demo’s, studiosessies en favoriete remixes. Heb je interesse in deze muzikale ode? Bezoek de website voor meer informatie en maak gebruik van de link voor kaarten.