Muziek als bron van geschiedenis en herinnering
Tijdens drie dagen wordt vanuit verschillende perspectieven gekeken naar de manieren waarop muziek en geluid verbonden zijn met koloniale machtsstructuren, verzet, identiteit en herinnering.
Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere de rol van muziek en geluid bij koloniale onderdrukking en antikoloniaal verzet, stilte als vorm van postkoloniaal geheugen en de verwevenheid van muziekinstrumenten met koloniale machtsstructuren.
Ook wordt aandacht besteed aan muziekgenres als dragers van (post)koloniale identiteiten en aan de rol van onderwijsinstellingen en archieven in het bewaren, vormen en doorgeven van muzikale geschiedenissen.
Optredens, interviews en lezingen
Sounding Dutch Coloniality is meer dan een academische conferentie. Het programma bestaat uit lezingen, gesprekken, interviews en liveoptredens, waarin wetenschappelijke kennis en artistieke perspectieven elkaar ontmoeten.
Het avondprogramma biedt concerten en interviews met musici die een belangrijke rol hebben gespeeld in de Nederlandse postkoloniale muziekgeschiedenis. Daarmee ontstaat ruimte om niet alleen over deze geschiedenis te spreken, maar deze ook te horen en te ervaren.
Gratis toegang
Deelname aan en registratie voor de conferentie is gratis. Koffie, thee en kleine versnaperingen zijn inbegrepen.
Bij de locatie is eten verkrijgbaar. Dit is niet inbegrepen bij de conferentieregistratie.
Locatie en bereikbaarheid
ZOJazz Stage ligt op ongeveer vijf minuten lopen van station Bijlmer ArenA. Het station is bereikbaar met de trein, metro en bus.
Vanaf Amsterdam Centraal Station is metro 54 de snelste verbinding naar Bijlmer ArenA. Vanaf Schiphol Airport rijdt er een rechtstreekse trein die er ongeveer 15 minuten over doet.
Parkeren
Wie met de auto komt, kan parkeren in de buurt van ZO Jazz Stage. De dichtstbijzijnde parkeergarages en parkeerlocaties zijn: P27 (ParkBee), P21 (Q-Park), P22 (Q-Park) en P23 (Q-Park).
Overnachten
In de omgeving van ZOJazz Stage zijn verschillende hotels te vinden, waaronder Hampton by Hilton, Courtyard by Marriott, easyHotel en Holiday Inn Express. Deze hotels bevinden zich op of rond de Arena Boulevard en zijn vanaf de locatie gemakkelijk bereikbaar.
Registratie
Registratie en deelname aan Sounding Dutch Coloniality zijn gratis. Reserveer je plek en maak deel uit van drie dagen waarin muziek, geluid, geschiedenis en herinnering vanuit verschillende perspectieven worden onderzocht.
Ondersteuning
Deze conferentie wordt mede mogelijk gemaakt door een Starting Grant van de European Research Council (ERC).