Ga naar hoofdinhoud
Theater en podiumkunsten

Cultureel weekend: Kijk Op Industrie

Smelters bij Hoogovens
Afbeelding van Tiny Schepers

In de Engelmunduskerk in Oud Velsen – oorsprong en oudste stukje van Gemeente Velsen – geven we een letterlijke en figuurlijke kijk op de industrie, die zich in de afgelopen 150 jaar enorm heeft ontwikkeld. Met een lezing, een interview, poëzie en schilderkunst laten we de bezoekers meekijken naar de soms rauwe schoonheid van de bedrijvigheid rond het Noordzeekanaal.

Cultureel weekend: Kijk Op Industrie

Data

vr 30 okt20:15 - 23:00
za 31 okt11:00 - 17:00
zo 1 nov12:00 - 17:00
Meer data

Locatie

Engelmunduskerk Oud Velsen, Kerkplein 1, 1981 BH Velsen-zuid

Volg ons

Ontdek de geschiedenis van het Noordzeekanaal

In de Engelmunduskerk heeft Cor Oudendijk - voormalig havenmeester van Amsterdam - een interessant verhaal over de geschiedenis van het Noordzeekanaal, rijk geïllustreerd met historische beelden. Jelle Blaauwbroek van Rotary Velsen interviewt schrijver Daan Dekkers over zijn boek ‘Het eeuwige vuur, Honderd jaar staal aan de Noordzee’. Cees de Baare draagt enkele gedichten van het Dichterscollectief voor, waaronder ‘De kanaalgravers’. Naast de kerk zijn nog altijd de graven te vinden van de Engelse ingenieurs die tijdens de aanleg zijn overleden.

Expositie

In de kerk is een expositie ingericht met schilderijen van Tiny Schepers. Zij geven een prachtig beeld van de bedrijvigheid rond het Noordzeekanaal.

In de pauze en na afloop is er alle gelegenheid om elkaar te ontmoeten onder het genot van een drankje.

Aansluitend op zaterdag en zondag is de expositie geopend, en in het weekend van 7 en 8 november.

Dank aan Gemeente Velsen

Dankzij de subsidie IJmuiden 150 jaar van de Gemeente Velsen kon dit weekend tot stand komen. De toegang is gratis.

Data en tijden

DatumTime
vrijdag 30 oktoberTime: 20:15 - 23:00
zaterdag 31 oktoberTime: 11:00 - 17:00

Vergelijkbaar in Amsterdam

Anderen lezen ook