Ga naar hoofdinhoud
Concerten

UD Festival: Nizar Rohana

Nizar Rohana is een meester op de ud, het traditionele Arabische snaarinstrument. Moeiteloos verbindt hij virtuoos spel met melodie en intimiteit. Samen met Tony Overwater op contrabas en Ruven Ruppik op percussie vormt hij het Nizar Rohana Trio.

UD Festival: Nizar Rohana

Data

do 5 nov20:15 - 21:30

Locatie

Het Concertgebouw Amsterdam, Concertgebouwplein 10, 1071 LN Amsterdam
Toon in Google Maps

Nizar Rohana

Nizar Rohana begon al op jonge leeftijd met het bespelen van de ud. Hij groeide uit tot een van de bekendste hedendaagse Palestijnse musici op dit instrument. In zijn muziek verbindt hij traditionele Arabische en Midden-Oosterse invloeden met elementen uit jazz, improvisatie en de westerse klassieke muziek. Samen met Tony Overwater op contrabas en Ruven Ruppik op percussie vormt hij het Nizar Rohana Trio. Rohana is artistiek coördinator van de UD Competition, waarin jonge oedspelers tussen de 16 en 35 jaar strijden om de Said Ghraibi Prize. Deze competitie vindt in 2026 voor de tweede keer plaats tijdens het UD Festival, georganiseerd door het Amsterdam Andalusian Orchestra en Theater De Meervaart.

UD Festival

De zesde editie van het UD Festival vindt plaats van 3 tot en met 22 november 2026 in verschillende concertzalen in Nederland. Een festival dat volledig in het teken staat van de ud, het instrument dat een muzikale brug slaat tussen Oost en West. De ud legde ooit een lange reis af van Bagdad naar Andalusië en vormde de basis voor een muzikale revolutie in het Westen. Het Amsterdams Andalusisch Orkest organiseerde in 2016 de eerste editie van het UD Festival.

Toegankelijkheid

Algemene voorzieningen en -informatie

Aanwezig, beschikbaar of toegestaan

  • Assistentiehond toegestaan
  • Persoonlijke assistent
  • Lift

Voorzieningen voor mensen die minder mobiel zijn

Aanwezig, beschikbaar of toegestaan

  • Trappen met leuning
  • Rolstoeltoegankelijke entree
  • Doorgangen voldoende breed
  • Aangepast toilet
  • Mobiele pin

Voorzieningen voor mensen die blind of slechtziend zijn

Aanwezig, beschikbaar of toegestaan

  • Zintuiglijke beleving

Voorzieningen voor mensen die doof of slechthorend zijn

Aanwezig, beschikbaar of toegestaan

  • Lus voor slechthorende (vast of mobiel)

Niet aanwezig, beschikbaar of toegestaan

  • Geleidelijnen
  • Gebarentaalinterpretatie
  • Gesloten ondertiteling
  • Open ondertiteling
  • Herkenning Sunflower-keycord
  • Prikkelarme uren of voorstellingen
  • Beeldbeschrijving
  • Toegankelijke informatie
  • Materiaal in braille

Vergelijkbaar in Amsterdam

Anderen lezen ook