Mozarts dodenmis
Beide werken zijn gebaseerd op de katholieke mis en richten zich op leven, dood, schuld, verlossing en vrede. Mozart volgt de klassieke regels van de dodenmis ter begeleiding van een overledene naar het mysterie van de andere wereld van vrede en geluk. Ondertussen kondigt zijn eigen dood zich aan en gaat hij zijn mis steeds meer als voor hemzelf bedoeld zien. Dit besef geeft zijn rijk geschakeerde werk een bovenaardse schoonheid en een grote bewustzijnsverdieping.
Jenkins’ mis voor de vrede
Ook bij Jenkins vinden we een Kyrie, Sanctus en Agnus Dei, maar hij mengt de klassieke stijl met etnische en moderne elementen als gregoriaanse klanken en militaire marsmuziek, en met teksten uit andere religies. Ook hij houdt zich sterk bezig met de dood en wel in de gedaante van de verschrikkingen van de bloedige oorlogen uit het verleden en de oorlogen die nu de wereld teisteren. Zijn wereld van vrede en geluk ligt binnen ons aardse bestaan, wanneer we de drang tot oorlog voeren overwonnen zullen hebben.
Het Amsterdams Gemengd Koor
Het Amsterdams Gemengd Koor is een ervaren amateurkoor en heeft circa 130 leden. Het koor brengt onder leiding van dirigent Paul Valk zowel de bekende klassieke werken als ook wat minder bekende werken van hedendaagse componisten ten gehore, het liefst in onverwachte combinaties. Zo wordt in dit concert een brug van ruim twee eeuwen geslagen tussen Mozart en Jenkins. En wat blijkt? Mozarts geest is vandaag de dag nog springlevend en Jenkins is een meester in het componeren van klassieke muziek.