Mozart in zijn meest speelse en ontroerende vorm
Het Matangi Quartet opent het programma met het Strijkkwartet nr. 17 in Bes, KV 458, bekend als De Jacht. Dit werk bruist van energie en charme. Daarna volgt In Re Don Giovanni van Michael Nyman, een eigentijdse herinterpretatie van een fragment uit Mozarts opera Don Giovanni. Nyman neemt het thema en draait er iets hypnotiserends van, dat toch herkenbaar blijft.
Een kwintet dat je bijblijft
Na de pauze klinkt het Strijkkwintet in g, KV 516. Voor dit werk schuift altvioliste Charlotte van Looveren aan bij het Matangi Quartet. Mozart schreef dit kwintet in een periode van persoonlijke onzekerheid, en dat hoor je. Melancholie en schoonheid wisselen elkaar af in een werk dat tot de meest expressieve kamermuziek uit de 18e eeuw behoort.
Kamermuziek in de Amstelkerk
De Amstelkerk in Amsterdam biedt een intieme sfeer die goed past bij kamermuziek. De akoestiek en de schaal van de kerk zorgen ervoor dat je de muziek van dichtbij beleeft. Heb je interesse in dit concert? Gebruik de link op deze pagina om kaarten te reserveren.