Nieuwe muziek van trompettist Alistair Payne
Na zijn debuutalbum This Thread Walks (2024) stelde trompettist Alistair Payne zichzelf een eerlijke vraag: speel ik eigenlijk de muziek waar ik zelf naar wil luisteren? Vanuit die vraag begon hij muzikale patronen te ontleden en te vernieuwen. Hij verdiepte zich in songwriting uit folkloristische tradities, koormuziek en ambient sound design. Dat proces leverde composities op die gedurfder zijn, maar ook toegankelijker.
De band ALBOB
Uit dit creatieve zoekproces ontstond ALBOB, een nieuwe 5-koppige band met elk een eigen, herkenbaar geluid. De muziek put uit het werk van hedendaagse artiesten zoals Mk.gee en James Blake, en sluit tegelijk aan bij grondleggers als Wayne Shorter. Het resultaat is een eigen geluid dat zich niet laat vastpinnen op één genre.
Bijzondere locatie: Norrsken House Amsterdam
Het concert vindt plaats in het Norrsken House Amsterdam, dat speciaal voor deze première zijn deuren opent. Het gebouw huisvest kantoren in de monumentale Hallen en biedt een onverwachte, indrukwekkende concertomgeving.
Jazz Gems: jong talent met vrijheid
Dit concert maakt deel uit van Jazz Gems, een samenwerking tussen het Grachtenfestival en de Keep an Eye Foundation. In deze serie krijgen 4 veelbelovende muzikanten volledige vrijheid om hun eigen programma samen te stellen. Heb je interesse? Maak gebruik van de link voor kaarten.