Don't stop Talking about Sudan
In Sudan woedt een bloedige strijd om Sudans rijkdommen, zoals goud, Arabische gom (een belangrijk ingrediënt voor veel van de producten die wij gebruiken), vruchtbare landbouwgrond en om macht. Ook andere landen, zoals de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), azen op Sudans rijkdommen en houden zo het conflict in stand.
Een avond waarin we kennis delen, verhalen horen, samen eten, muziek beleven en dansen. Want verbinding, cultuur en samenzijn zijn onmisbaar in tijden van onrecht.
Line-up
Ray Fuego, SMIB-oprichter en frontman van punkformatie Ploegendienst, staat bekend om zijn uitgesproken artistieke identiteit en sterke live-reputatie. Zijn muziek is rauw, direct en urgent, gedreven door persoonlijke ervaringen en maatschappelijke observaties.
Razeen Khattab vluchtte als kind uit Sudan naar Nederland. Hij zingt vaak over de oorlog in zijn geboorteland en het leven tussen twee werelden. In zijn liedjes mixt Razeen zijn Afro-islamitische roots met een pop- en punksound.
Maha is een creatieve duizendpoot. Haar punkliedjes zijn een vorm van protest, zoals de single No Profit uit 2025. Daarnaast is ze ook model en runt ze een tijdschrift over activisme en de Sudanese diaspora.
Hatoon betovert je met haar prachtige stem en dromerige sound. Ze combineert future soul met Sudanese folk en het resultaat is iets heel eigens.
Dit event is een samenwerking tussen Oxfam Novib, Yalla4Sudan, The Black Archives en Melkweg.