Over Amiri Harewood
Hij maakte in 2025 zijn Nederlandse debuut tijdens het Grachtenfestival, speelde in de Royal Albert Hall met orkest Chineke! en was in datzelfde jaar Classic FM Rising Star. In dit recital plaatst hij kernrepertoire van J.S. Bach naast eigentijdse muziek van de Brit Thomas Adès en de Nigeriaan Joshua Uzoigwe, met dansen als rode draad.
Bachs Franse Suite nr. 4 en Partita nr. 4 zijn opgebouwd uit een reeks karaktervolle dansen, elk met een eigen sfeer en tempo. Adès, zelf een begenadigd pianist, gaat de dialoog aan met mazurka’s van Chopin en haalt die virtuoos naar het hier en nu. Tot slot klinkt Egwu Amala van de Nigeriaanse componist Uzoigwe, dat verwijst naar een dans die traditioneel wordt uitgevoerd door de vrouwen van de Aboh en Ogbaru gemeenschappen.
Concert in buitenlucht
De terrasconcerten zijn de buitenlucht. Pal aan het water kan de zonkracht sterk zijn en kan het behoorlijk waaien, wees hierop voorbereid. Bij slecht weer (regen en/of te harde wind) verplaatsen we het optreden naar binnen in de Entreehal, met uitzicht over het IJ.