Verborgen erfgoed in Nieuw-West
Dit historische terrein in Nieuw-West maakt deel uit van de Stelling van Amsterdam. Oude gebouwen, een groene omgeving en hedendaagse kunst komen hier samen. Het opvallendste gebouw op het terrein, door bewoners zelf ‘het kasteel’ genoemd, werd begin 1900 gebouwd als waterreinigingsinstallatie.
Kunst en makers op het terrein
Tegenwoordig wonen en werken kunstenaars en makers op het terrein, onder meer in de zogenoemde kubus. Normaal is deze plek niet vrij toegankelijk, maar tijdens 24 uur Nieuw-West ben je welkom om rond te kijken en de makers te ontmoeten.
Tussen 13:00 en 17:00 zijn de tuin, het atelier, de studio Space To Be, de bunker en het restaurant open voor bezoekers. In de tuin zie je werk van onder anderen Atten van der Vlugt en Jeroen Henneman. Ook is er een gezamenlijke kunstpresentatie en een open studio, met ruimte voor ontmoeting en gesprek.
Rondleiding of vrije inloop
Je kunt meedoen aan een korte workshop of aansluiten bij een rondleiding over het terrein. Daar hoor je meer over de geschiedenis van de plek, het huidige gebruik en de relatie tussen kunst, gebouwen en landschap. Je kunt ook zelf rondlopen, iets drinken in het restaurant en een praatje maken met de makers.
Praktische informatie:
- Rijkshemelvaartdienst
- 13:00 - 17:00