Ontdek de impact van film
Ben je benieuwd naar de invloed van film op hoe we de wereld zien? De documentaire Brainwashed: sex-camera-power biedt een fascinerende blik op de manier waarop vrouwen in films worden afgebeeld. Filmmaker Nina Menkes ontleedt de technieken die hierachter schuilgaan. Ze laat zien hoe filmtaal ons denken over gender en seksualiteit beïnvloedt. Je krijgt inzicht in de structurele mechanismen die ongelijkheid in stand houden.
De mannelijke blik ontrafeld
De documentaire belicht onder meer framing, camerabewegingen en belichting. Daarnaast wordt dieper ingegaan op het concept ‘Male Gaze’ van de feministische filmwetenschapper Laura Mulvey. Menkes laat zien hoe de ‘mannelijke blik’ de representatie van vrouwen in films beïnvloedt. De film nodigt je uit om kritisch te kijken naar de beelden die je ziet en de impact ervan te begrijpen.
Verdieping en discussie
De vertoning van Brainwashed: sex-camera-power wordt voorzien van een inleiding en nagesprek. Dit biedt de kans om de thema’s verder te verkennen en te discussiëren. Beeldbestormers organiseert dit evenement in samenwerking met ACT Acteursbelangen en FilmForward. Vrouwen in Beeld is ook betrokken, met als doel de positie en zichtbaarheid van vrouwen in de audiovisuele sector te verbeteren. Heb je interesse? Bezoek de link voor kaarten.