Grote Pianisten: Lucas en Arthur Jussen spelen Gershwin, Fauré en Ravel

Geniet van een betoverend pianorecital in Het Concertgebouw, waar de broers Jussen Gershwin, Fauré en Ravel tot leven brengen met hun muzikale passie en virtuositeit.
Grote Pianisten: Lucas en Arthur Jussen spelen Gershwin, Fauré en Ravel
Data
Contact
Lucas en Arthur Jussen
In steeds meer repertoire voelen ze zich thuis, en dat heeft volgens Arthur Jussen te maken met de vele concerten die ze de afgelopen jaren konden en mochten geven. Daardoor zijn ze gegroeid. In het samen muziek maken is niets veranderd, dat draait nog steeds om goed luisteren naar elkaar, je veel aanpassen, je ego niet in de weg laten staan. Hun muzikale honger is vanavond hoorbaar, de pianistische reis gaat van Bach via Brahms naar de hedendaagse Hanna Kulenty, via de romantiek en Gershwins swing. Lucas Jussen: ‘Een recital in Het Concertgebouw, met alleen de vleugels op het podium in een bomvolle zaal, is intimiderend, maar op de mooiste manier die je kunt bedenken’.
Gershwin, Fauré en Ravel
Beroemd is Ravels antwoord, toen Gershwin in 1924 bij hem wilde studeren: ‘Waarom zou u een tweederangs Ravel worden, terwijl u al een eersterangs Gershwin bent?’. Beide heren bewonderden elkaars werk en deelden een fascinatie voor jazzmuziek. Gershwin was een rijk man, alleen al de rechten van de Rhapsody in Blue leverden hem 25.000 dollar per jaar op, omgerekend een half miljoen nu. Toen Ravel dat hoorde, vroeg hij of Gershwin hém niet les wilde geven. Een goede leerling bewondert en respecteert zijn leraar, en dat is precies hoe Ravel tegenover zijn vroegere mentor Fauré stond. Op het programma: een staalkaart uit het werk van deze drie grootmeesters. Ook op het programma: VAN... van Hanna Kulenty, een werk uit 2014 dat inmiddels tot het vaste vierhandige repertoire van Lucas en Arthur Jussen behoort.
Toegankelijkheid
Algemene voorzieningen en -informatie
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Assistentiehond toegestaan
- Persoonlijke assistent
- Lift
Voorzieningen voor mensen die minder mobiel zijn
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Trappen met leuning
- Rolstoeltoegankelijke entree
- Doorgangen voldoende breed
- Aangepast toilet
- Mobiele pin
Voorzieningen voor mensen die blind of slechtziend zijn
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Zintuiglijke beleving
Voorzieningen voor mensen die doof of slechthorend zijn
Aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Lus voor slechthorende (vast of mobiel)
Niet aanwezig, beschikbaar of toegestaan
- Geleidelijnen
- Gebarentaalinterpretatie
- Gesloten ondertiteling
- Open ondertiteling
- Herkenning Sunflower-keycord
- Prikkelarme uren of voorstellingen
- Beeldbeschrijving
- Toegankelijke informatie
- Materiaal in braille


