Cheroney Pelupessy
Choreografe en danseres Cheroney Pelupessy duikt in haar persoonlijke familiegeschiedenis en onderzoekt niet alleen hoe herinneringen, patronen en onuitgesproken verhalen door generaties heen worden doorgegeven, maar ook wie onze moeders werkelijk zijn los van hun rol als moeder. Wat wordt nooit uitgesproken, maar is toch altijd aanwezig? Mama’ku is een gelaagd en persoonlijk werk over identiteit, familie en alles wat onuitgesproken met ons meereist. Een voorstelling die in lichaam en beeld de vraag stelt: hoe dragen we onze moeders met ons mee, zelfs wanneer we onze eigen weg inslaan?
Documentaire Mama’ku
De voorstelling opent met de documentaire Mama’ku, geregisseerd door Sven Peetoom. Bekend om zijn gelaagde en persoonlijke vertellingen, reisde hij met Cheroney en haar moeder naar Indonesië om de zoektocht vast te leggen. De film onthult hoe het verleden voortleeft in het heden en hoe de sporen van een moeder zich weerspiegelen in de volgende generatie.
Javaanse danseres Elly Luthan
Aansluitend volgt de dansvoorstelling, waarin Cheroney het podium deelt met de gerenommeerde Javaanse danseres Elly Luthan, die speciaal voor deze voorstelling vanuit Jakarta naar Nederland komt. Met Luthan als belichaming van de moederfiguur brengt Mama’ku niet alleen een persoonlijke, maar ook een culturele dialoog tot leven. Haar diepgewortelde kennis van Javaanse dans voegt een dimensie toe die verder reikt dan het persoonlijke verhaal; het verbindt traditie met het heden, en belichaamt verbinding tussen ouder en kind.