Instituto Cervantes│Nieuwe Ibero-Amerikaanse cinema: Canción sin nombre
Dit najaar programmeert het Instituto Cervantes in samenwerking met het Huelva Ibero-American Film Festival en de OBA een filmcyclus die de diversiteit en kracht van cinema op het Ibero-Amerikaanse continent presenteert. Deze keer de film ‘Canción sin nombre’ van de Peruviaanse regisseur Jorge Sanjiné.
Instituto Cervantes│Nieuwe Ibero-Amerikaanse cinema: Canción sin nombre
Canción sin nombre
Sinds Jorge Sanjinés' werk ‘Yawar Mallku’ (1969) verzamelt de Andes-cinema (Boliviaans, Peruaans of Ecuadoraans) verschillende verhalen over de misdaden van de eugenetica en de diefstal van kinderen.
Met het zwart-wit drama ‘Canción sin nombre’ brengt de Peruviaanse regisseur Melina León een ode aan haar overleden vader, een onderzoeksjournalist die ontdekte hoe geroofde baby’s als adoptiekinderen aan het buitenland werden verkocht.
‘Canción sin nombre’ is het verhaal van Georgina Condori, een Andes-muzikante wiens pasgeboren baby op mysterieuze wijze verdwijnt. Te midden van de politieke chaos van die tijd neemt Pedro Campos, een jonge journalist uit Lima, het onderzoek op zich en gaat samen met de wanhopige Georgina op zoek.
Bekijk HIER alvast de trailer.
Alle films zijn Spaanstalig, met Engelse ondertiteling en worden voorafgegaan door een korte inleiding.
Deze keer met Annelou Ypeij. Zij is schrijfster en cultureel antropologe. Tot haar pensioen werkte ze als universitair docent en onderzoeker bij onder andere het CEDLA. Ze is auteur van het boek Schudverlamming. Een autobiografisch verhaal over liefde en verlies, waarin ze de ziekte van haar man beschreef, die leed aan Parkinson en dementie, en haar rol als verzorger.
Na afloop is de bar in de Theaterfoyer geopend.
Instituto Cervantes│Nieuwe Ibero-Amerikaanse cinema: Canción sin nombre
Vergelijkbaar in Amsterdam
Instituto Cervantes│Nieuwe Ibero-Amerikaanse cinema: Miriam miente / Miriam lies
Camera Japan Festival
Kaboom Animation Festival in Melkweg
Rode Tulp Film Festival
CinemAsia Film Festival
Pluk de Nacht Filmfestival
Humans of Film Festival
Imagine Film Festival
Tulp Festival
Grachtenfestival Amsterdam