Zien en doen
Plan je bezoek
Tickets
Ontdek Amsterdam
Terug
Concerten

Willem Brons presenteert: Wakana Shimizu

Willem Brons, de éminence grise onder de Nederlandse pianisten, presenteert de nieuwe generatie aan het publiek in De Waalse Kerk. In het laatste concert van de drieluik speelt pianiste Wakana Shimizu werken van Mozart, Chopin, Dutilleux, Schubert én Mozarts vierhandige sonate K.V.497 samen met Willem Brons.

Willem Brons presenteert: Wakana Shimizu

Speeldata
zondag 25 juni 2023 om 15:15
Locatie
De Waalse Kerk
Walenpleintje 159
1012 JZ Amsterdam

Programma

Het eerste stuk is samen met Willem Brons, Mozarts Sonate voor vier handen in F groot, gevolgd door twee ballades van Chopin en een prelude van Dutilleux. De finale is Schubert's beroemde Sonate in c klein, een indrukwekkende confrontatie met Beethoven.

W.A. Mozart - Sonate voor vier handen in F, KV. 497, met Willem Brons

Chopin - Ballade nr. 1 in g, Op. 23; Ballade no.4 in f, Op. 52

Dutilleux - Prelude nr. 3 "Le jeu des contraires"

Schubert - Sonate in c, D.958

Wakana Shimizu

Wakana Shimizu speelde al op zeer jeugdige leeftijd Mozarts pianoconcert KV 414.

Opgeleid in Tokyo door Yasuko Kurosu, een oud-studente van Willem en Noortje Brons, is Wakana in 2015 bij Willem Brons aan het Conservatorium van Amsterdam cum laude afgestudeerd. Tijdens het Geelvinck Fortepiano Concours 2015 behaalde zij de tweede prijs en de prijs genoemd naar Romain d’Ansembourg. Wakana vormt een pianoduo met Willem Brons en zij spelen regelmatig op de Nederlandse podia stukken voor vier handen of twee piano’s.

Willem Brons presenteert: Wakana Shimizu

Speeldata
zondag 25 juni 2023 om 15:15
Locatie
De Waalse Kerk
Walenpleintje 159
1012 JZ Amsterdam