Zien en doen
Plan je bezoek
Tickets
Ontdek Amsterdam
Terug
Concerten

Pimp My Organ Ere Lievonen e.a.

Sinds de revisie van het Fokker-orgel in 2009, is het instrument aan te sturen via een laptop. Later zijn ook luidsprekers geïnstalleerd waarmee extra geluidsbronnen – zoals andere elektronische instrumenten of vooraf opgenomen geluid – aan de klank van het orgel kunnen worden toegevoegd. Het zo ‘opgepimpte’ orgel is daardoor een vrijwel onbegrensde klankmachine. Kom luisteren in Muziekgebouw aan 't IJ.

Pimp My Organ Ere Lievonen e.a.

Speeldata
zondag 4 juni 2023 om 11:00
Locatie
Muziekgebouw aan 't IJ
Piet Heinkade 1
1019 BR Amsterdam

Nieuwe composities voor een onbegrensde klankmachine

Marc Sabat en Steffen Krebber gebruiken de laptop als een moderne variant op de pianola; een pianola die geen last heeft van de fysieke beperkingen van een menselijke bespeler zoals het hebben van slechts tien vingers en een beperkte vingervlugheid. Maar dat is de enige overeenkomst tussen hun stukken. Koop je kaarten voor dit opgepimpte orgelconcert via deze link.

Sabat genereert via algoritmes op de computer een overweldigende opeenstapeling notenlawines. Krebbers stuk zimzum daarentegen is meer intuïtief: een kort ontregelend werk in 31-toonsstemmig. Naast deze twee stukken klinken er premières van jonge componisten, die vanachter hun laptop het Fokker-orgel en de luidsprekers de meest fantastische geluiden ontlokken.

Pimp My Organ Ere Lievonen e.a.

Speeldata
zondag 4 juni 2023 om 11:00
Locatie
Muziekgebouw aan 't IJ
Piet Heinkade 1
1019 BR Amsterdam