Jong talent: Nikola Meeuwsen speelt Beethoven en Brahms
Bij het horen van een opname van het Derde pianoconcert van Rachmaninov door Vladimir Horowitz, wist Nikola Meeuwsen dat hij pianist wilde worden. De nu twintig jaar jonge Nikola is volgens NRC: ‘een talent om in de gaten te houden.’ Tijdens zijn recital in de Bösendorfer Series brengt hij werken van Beethoven en Brahms ten gehore.
Jong talent: Nikola Meeuwsen speelt Beethoven en Brahms
Nikola Meeuwsen
In 2014 wint hij het Koninklijk Concertgebouw Concours, in 2012 het Steinway Concours en in 2019 wordt hem de Concertgebouw Young Talent Award 2019 toegekend. Nikola studeert aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Marlies van Gent en bij Enrico Pace aan de prestigieuze Accademia Pianistica Internazionale in Imola, Italië. Hij treedt regelmatig op met het Residentie Orkest in het Concertgebouw, geeft solorecitals in heel Europa en speelt kamermuziek met het Matangi Kwartet, met violist Alexander Kerr en altviolist Vladimir Mendelssohn. Van het Nationaal Muziekinstrumenten Fonds heeft Nikola een prachtige Bösendorfer vleugel in bruikleen.
Over de Bösendorfer Series
De Bösendorfer Series is een serie intieme pianorecitals in De Waalse Kerk, waarin negen toppianisten schitteren achter de prachtige Bösendorfer Imperial Grand vleugel. Dit seizoen verwelkomen wij verder nog: Julien Libeer (18 mei) en Daria van den Bercken (15 jun).