Holland Festival: Requiem for Nature - Tan Dun, Pierre Audi, Koninklijk Concertgebouworkest
Het Concertgebouworkest presenteert in samenwerking met componist/dirigent Tan Dun en creatief partner Pierre Audi de wereldpremière van Tan Duns grensverleggende Requiem for Nature met koor en solisten.
Holland Festival: Requiem for Nature - Tan Dun, Pierre Audi, Koninklijk Concertgebouworkest
Grootschalige Passie in de westerse traditie
Virtuositeit gaat bij Tan Dun hand in hand met spiritualiteit en bezinning, vernieuwing met eeuwenoude tradities. In de indrukwekkende Gashouder dirigeert hij zijn nieuwe werk Requiem for Nature, afgeleid van zijn Buddha Passion uit 2018. Daarmee creëerde Tan Dun een grootschalige Passie in de westerse traditie, geïnspireerd op boeddhistische teksten in plaats van christelijke. De delen die gewijd waren aan de natuur heeft Tan Dun verwerkt in een nieuwe compositie: Requiem for Nature. Deze lofzang op de aarde, die tegelijkertijd de teloorgang van de natuur door menselijk handelen beweent, beleeft zijn wereldpremière.
Naast het Rotterdamse symfonische koor van Laurens Symfonisch zijn drie vocale solisten te horen, afkomstig uit diverse regio’s in Oost-Azië. Zeren Yanjing, Lei Xu en Hasibagen nemen compleet verschillende zangstijlen mee, waarin eeuwenoude tradities zich mengen met nieuwe technieken.
Pierre Audi neemt de mise-en-espace voor zijn rekening en laat zich inspireren door de muziek, de thematiek en de theatrale ruimte van de Gashouder. Tan Dun werkte al meerdere malen met hem samen, zoals voor zijn Engelstalige opera Tea (2005), onder regie van Audi.
Data en tijden
vrijdag 30 juni | 20:15 |