Hemelbestormers: Thomas Beijer en Satie, satire in klank en beeld
Thomas Beijer brengt pianowerken van Satie, maar leest ook teksten voor van de excentrieke componist. Dat alles met op de achtergrond animaties van Beijers eigen hand. Dit concert is onderdeel van ons seizoensthema Hemelbestormers. Met Hemelbestormers richten we de blik op de aanstormende generatie topmusici. Zij presenteren zich met vernieuwende programma's, vaak op persoonlijke wijze.
Hemelbestormers: Thomas Beijer en Satie, satire in klank en beeld
Thomas Beijer
Pianist Thomas Beijer vult dit seizoen een uiterst gevarieerde Spotlight-reeks in Het Concertgebouw. De recente winnaar van de Nederlandse Muziekprijs biedt een dwarsdoorsnede van zijn enorm brede repertoire. Dat hij niet al zijn tijd achter het klavier doorbrengt, ziet u vanavond. Hij combineert pianowerken van Satie met animatiefilms van eigen hand.
Satie
Thomas Beijer wil Satie eens op een andere manier presenteren, vertelt hij. ‘Hij wordt meestal met zachte salonmuziek geassocieerd. Ik denk dat dat niet helemaal klopt; vaak is het satire, zijn het parodieën. Hij keerde de dagelijkse realiteit totaal om.’ Over die kant van Satie gaat Beijer vertellen. Ook leest hij voor uit ‘bizarre, memoire-achtige teksten’ van de componist. Bij de muziek die Beijer uitvoert ziet u bewegende, zelfgemaakte illustraties. ‘Alles wordt anders met een stel zeekomkommers op een groot scherm. Of aardappelen.’